Anna und die Liebe - Ciekawostki

Przygotowania do nowej telenoweli Sat.1 pt.: „Anna und die Liebe” były ogromne. Był to nie tylko nakład czasu, ale i kosztów oraz trudów, by pierwsze strony scenariusza zostały napisane, by obsadzić główne i drugoplanowe role, by stworzyć kompletne studio i by w końcu rozpocząć zdjęcia w maju. 

 

 

Jak duże są studia nagraniowe?
Całkowita powierzchnia głównego studia wynosi 100 metrów kwadratowych. Do tego dochodzi kolejne studio o powierzchni 750 m2 plus dobudówka i biura.

Jak dużo różnych scen znajduje się w studio?
W sumie jest sześć bloków: Agencja Broda & Broda z rozmaitymi pomieszczeniami, mieszkanie Anny i jej rodziny z siedmioma pomieszczeniami, kawiarenka, mieszkanie z trzema pomieszczeniami, loft z dwoma osobnymi pomieszczeniami i zmieniającymi się dekoracjami oraz restauracja „Goldelse” z pięcioma scenami.

 

 

Ilu ludzi pracuje przy „Anna und die Liebe”?
Realizacją telenoweli zajmuje się około 100 osób, począwszy od sprzętowców, poprzez autorów i krawców, a skończywszy na reżyserze.

Jak często kręcone są poszczególne sceny?
Każda scena kręcona jest po około dwa do trzech razy. Poprzedzają to dwie próby: normalna i generalna. Ponieważ równocześnie używa się trzech kamer, wszystko idzie odpowiednio szybko.

 

 

Ile stron ma scenariusz albo chociaż jeden arkusz (pięć odcinków)?
Scenariusz ma około 50 stron. To jest 250 stron na arkusz i 13.000 stron na cały scenariusz na sezon (250 odcinków).

Co jest/było najdziwniejszym rekwizytem, jaki został użyty?
Motorówka 600 PS, na której odbyła się sesja fotograficzna w pierwszym odcinku.

Czy na planie potrzeba kaskaderów?
Zdarza się, że do niektórych scen potrzeba kaskaderów, jak to miało miejsce w piątym odcinku, gdzie w scenie, podczas której Anna była podwożona do agencji przez Larsa, Alexandra zastąpił kaskader.

Ile metrów kabla potrzeba na taki projekt?
W użyciu jest w sumie 8km kabla, z tego 400m, które codziennie są przemieszczane przez sprzętowców. 

Ile lamp wisi w dwóch studiach?
W obydwu studiach wisi około 150 lamp, które świecą tak mocno jak ok. 6000 żarówek.

Jak dużo ziemniaków jest gotowane w ramach posiłków dla ekipy?
Dziennie przygotowywanych jest 60 posiłków, więc około 40 kg ziemniaków tygodniowo, co szacunkowo daje dwie tony na sezon.

 

 

Jak często w ciągu dnia robi się pranie?
Pralka jest puszczana przynajmniej pięć razy, a w dniach wymagających większej ilości garderoby, częściej. Licząc ok. 250 dni otrzymamy ładne wyobrażenie ilości prania, jakie zużywa „Anna und die Liebe”...

 

+ do góry