Tanz der Vampire - Bohaterowie

 

Hrabia Von Krolock

 

 Thomas Borchert jako Graf von Krolock 

Pan na zamku w Transylwanii. Dumny arystokrata o nienagannych manierach. Przystojny, ale wampir. Zakochany w Sarze. Ma świadomość tragicznego rozdarcia duszy: będąc wampirem zabija tych, których darzy miłością. Uczucie głodu krwi i pożądania niewinnej ofiary jest jednak silniejsze niż ból i smutek, jaki towarzyszy mu zanim dozna ostatecznego spełnienia. Zawsze może liczyć na wiernego sługę, Kukola. Nie ma też wątpliwości, że na każde jego słowo stawią się wszystkie wampiry z okolicy.
 

 

Profesor Abronsius

 

 Veit Schäfermeier jako Profesor Abronsius

Zapalony badacz i pogromca wampirów. Połączenie cech Einsteina i Chaplina: szalony naukowiec z burzą siwych włosów na głowie oraz drobnym, lekko kaczym chodem. Autor dzieła "Nietoperz" sumiennie zgłębionego przez Krolocka. Pochodzi z Królewca -  miasta z polskim rodowodem, krzyżacką historią i słynnym uniwersytetem. Mędrzec, który wierzy w "szkiełko i oko" - w racjonalizm i logikę jako jedynie słuszne metody poznania świata. Zawsze ma przy sobie torbę z akcesoriami antywampirycznymi. 
Nosi też parasol przydatny w długiej podróży, jak też w obronie przed zakusami nieśmiertelnych istot.

  

 

Alfred

Alexander Klaws jako Alfred

Młodzieniec o drobnej budowie, dobrze wychowany, nieśmiały romantyk. Asystent Profesora podczas wyprawy na wampiry. Kocha się w pięknej Sarze. Sam jest obiektem miłosnych westchnień Heberta, syna Krolocka. Lekko niezdarny, gdy musi trafić kołkiem między szóste a siódme żebro wampira, w 
dodatku nie lubi nikomu robić krzywdy, a co dopiero pozbawiać żywota… Męską odwagę wykazuje wtedy, kiedy postanawia uwolnić ukochaną z rąk wampirzego adoratora. Całując dziewczynę, sam staje się wampirem. 

 

 

Sara

Lucy Scherer jako Sarah

Piękna córka żydowskich właścicieli karczmy, Rebeki i Chagala. Nastolatka, która od razu wpada w oko Alfredowi. Sama też nieobojętnie spogląda na młodego badacza. Uwielbia się kąpać, czyni to chętnie i często. Jest pod wrażeniem uroku Księcia, kuszącej wizji przemiany w prawdziwą kobietę oraz… czerwonych trzewików i wspaniałej sukni, które przekonują ją do udziału w balu o północy. Wampirzy los i nieśmiertelność stają się i jej udziałem.
 

 

Chagal

Ulrich Wiggers jako Chagal

Właściciel karczmy obficie wyposażonej w czosnek. Stary cap i lubieżnik. Ugania się za służącą, budząc zazdrość Rebeki. Tak dba o cnotę córki, że na widok młodego Alfreda zabija gwoździami drzwi do jej sypialni. Usłużny, obłudny, najchętniej zdarłby z gości ostatni grosz. Klnie w jidysz. Gdy Profesor z Alfredem usiłują go pozbawić wampirzych skłonności do nocnych eskapad, targuje się i zarzeka, 
że przejdzie na wegetarianizm…
 

 

Herbert

Wampir homoseksualista. Syn księcia von Krolocka. Z namiętnością patrzy na Alfreda. Natrętny w okazywaniu uczuć i niedwuznacznych zamiarów wobec młodego badacza. Upolowana zdobycz byłaby już 
całkiem jego, ale jako niedoświadczony wampir, daje się przegnać parasolem.
 

 

Rebeka

Maike Katrin Schmidt jako Rebecca

Żona Chagala, matka Sary. Już nie pierwszej młodości, ale jeszcze grzechu warta. Zazdrosna, kiedy widzi, jak przy każdej okazji Chagal wymyka się z domu i zdradza ją z Magdą. Z zapałem godnym 
większej sprawy postanawia więc zemścić się na niewiernym mężu, bierze rozmach i dziarskim ciosem trafia w… Profesora. Kobieta z temperamentem. 
 

 

Koukol

Katja Berg jako Magda

Wstrętny, garbaty służący hrabiego Von Krolocka. Czasami pojawia się w gospodzie, czym wzbudza wśród gości obrzydzenie i strach.
 

 

Magda

Młoda, ponętna, pełna seksu służąca właścicieli karczmy. Nie ma złudzeń co do męskich zamiarów. Obiekt chuci i pożądania Chagala. Potrafi gorzko i z ironią oceniać świat oraz relacje między ludźmi. 
Mimo wad, jakie widzi w starym lubieżniku, opłakuje jego śmierć, a potem - jako wierna kochanka i wampirzyca - spędza z nim upojne chwile w trumnie.
 

 

Wampiry

Wampiry  

Wiernie stawiają się na bal o północy. Mieszkają niedaleko transylwańskiego zamku i wsi z żydowską karczmą. Są już lekko znudzone perspektywą obcowania jedynie z wiejskimi parobkami, dlatego cieszą się na wieść o "świeżej krwi" w postaci podróżników. Boją się widoku krzyża, choć od tej reguły zdarzają się pewne wyjątki. Nie są widoczne w lustrzanym odbiciu. Pochodzą z różnych epok, nie poddając się realnemu upływowi czasu.
 

 

Chłopi 

Stali bywalcy karczmy. Zawzięci miłośnicy czosnku, przekonani, że "w zdrowym ciele zdrowy chuch". Lud prosty i przaśny. Obiekt wampirzych zapędów, bo na bezrybiu i rak ryba. Sami są krwiopijcami zgodnie z zasadą, że po ugryzieniu w szyję gwałtownie zmieniają się kulinarne gusta i ulubionym napitkiem staje się ciecz o znanym kolorze. I wcale nie jest to wytrawny burgund.

 

 

+ do góry